Ladies Fitness Solárium

solárium pro ženy Praha 5 - Smíchov

Solárium Ladies Fitness - ERGOLINE ADVANTAGE

Nabízíme Vám opalování v horizontálním soláriu ERGOLINE ADVANTAGE 400 TURBO POWER.

Tento špičkový model série Advantage přesvědčí mnoha detaily a pro danou třídu dokonalou nabídkou vnitřního prostoru. Opalování zajišťuje 40 tělových trubic 160W a 3 obličejové výbojky 400W. Dále je solárium vybyveno přehledným ovládacím panelem, možností tlumení obličejových výbojek, výkonným regulovatelným tělovým ventilátorem a rádiem.

Opalovací doba je nastavena po 3 minutách s maximem 21 minut. To znamená, že opalovat se můžete 3, 6, 9, 12, 18 nebo 21 minut.


Rezervace na tel. 774 933 401Solárium ERGOLINE ADVANTAGE 400 TURBO POWER
+
trubice OxyTan x-TANsive pro prfektní opálení a hebkou kůžiNaše UV trubice

Trubice OxyTan x-TANsive - převratná novinka v opalování
Jedna trubice - dva účinky    -    PERFEKTNÍ OPÁLENÍ A HEBKÁ KŮŽE

 • Krásné dlouhotrvající opálení
 • Hladký a sametový vzhled kůže
 • Syntéza vitamínu D
 • Zintenzivnění opálení díky přísunu kyslíku do kůže
 • Nová energie pro kůži
PRO PERFEKTNÍ OPÁLENÍ

Pro perfektní opálení je potřeba energie UV záření a kyslík v kůži. Trubice OxyTan x-TANsive působí pomocí vysokého podílu UV záření a specíálního červeného světla, které působí i v hlubších vrstvách kůže a zásobuje je energií a kyslíkem. Čím více kyslíku, tím lepší opálení.

Pro krásnou a hebkou kůži

Speciální červené světlo trubic OxyTan x-TANsive může chránit tvorbu kolagenu a elastinu v kůži, zlepšovat hydrataci, urychlovat regeneraci a omezovat působení volných radikálů.

Kombinace ultrafialového záření a speciálního červeného světla v trubicích OxyTan x-TANsive je schopna nejen dosáhnout perfektního opalovacího procesu pokožky, ale i působit v hlubších vrstvách kůže důležitých pro cirkulaci krve a lymfatický systém a zásobovat je energií.

Solarium

Co je solárium

Solária jsou opalovací přístroje, ve kterých se pomocí UV zdrojů a elektrické energie uměle vytváří UV záření, jehož spektrum se podobá spektru slunečního záření. Používají se k opálení lidské pokožky. Solária slouží pouze a výhradně ke kosmetickým účelům.

Solária například podle polohy opalování dělíme na horizontální (opalování vleže), vertikální (opalování vestoje) a solární křesla. Podle místa použití na privátní (malé typy vhodné do domácnosti) a profesionální (do solárních studií, kosmetických salónů, apod.), popřípadě dle výkonu na relaxační (méně výkonná s delšími opalovacími časy) a turbo solária (UV zdroje s vysokým výkonem, krátké opalovací časy).

UV zdroje

Základní dva druhy UV zdrojů v soláriích jsou UV trubice a obličejové zářiče. UV trubice je speciálně konstruovaná zářivková trubice, která emituje záření UV-A a UV-B podobné slunečnímu záření k povrchovému a hloubkovému opálení pokožky. Vzájemný poměr záření UV-A a UV-B určuje kvalitu a trvanlivost opálení.

V ČR se nejčastěji používají trubice s poměrem UV-B od 0,7 do 2,6% a elektrickém příkonu 15, 25, 80, 100, 120, 160 a 180W. U klasických typů solárií tvoří trubice většinu jejich osazení.

Proč opalování v soláriu

Zatímco v minulém století se považovala za vznešenou bledost kůže, v dnešní době je přirozené hnědé zbarvení těla znakem sportovního ducha, atraktivnosti a zdraví.

Jak často se má solárium navštěvovat? Jak si v něm počínat? Je třeba používat opalovací krémy? To jsou jen některé z otázek, které si mnozí z nás často pokládají.

Ultrafialové záření obsahuje především UV-A paprsky, které stimulují pigmentaci kůže, čímž následně dochází k jejímu zhnědnutí. UV-B záření, které může způsobovat komplikace, je zastoupeno pouze v malé míře a jeho množství odpovídá zhruba intenzitě svitu ranního slunce. Tato malá dávka škodlivá rozhodně není, navíc posiluje nejvrchnější vrstvu kůže a zvyšuje tak její ochranu. Jinak má opalování v soláriích na lidský organismus stejný účinek jako pobyt na přímém slunci.

Kromě opálení pokožky dochází ke zlepšení proudění krve a často má léčebný efekt na krevní oběh a nervový systém. Aktivuje fyzickou výkonnost a posiluje imunitní systém, navíc při procesu absorpce UV záření dochází i k tvorbě vitamínu D3. Jeho prostřednictvím je zajišťováno zásobování kostí a orgánů vápníkem. Nelze pominout ani to, že při opalování nastává vylučování endorfinů, tedy látek způsobujících dobrou náladu.

Na rozdíl od pobytu na slunci lze přesně a individuálně stanovit dobu nutnou pro pobyt v solárním přístroji, čímž lze zabránit vzniku slunečních alergií, spálení pokožky, či vzniku jiných nežádoucích vlivů. Průběžné opalování v kvalitním solárním studiu je vhodné pro všechny věkové skupiny bez rozdílu pohlaví či společenského postavení. Vždyť právě hezká a zdravá barva pokožky v průběhu celého roku účinně zvýší každému sebevědomí a bude bezesporu pozitivně vnímána vašim okolím. Pravidelné opalování v soláriu zvýší váš společenský image, výrazně působí proti depresím a má preventivní účinky proti virovým onemocněním.

Jak často do solária

Doporučujeme dodržovat minimálně 48 hodinový interval mezi návštěvami solária. K dokončení jednoho procesu pigmentace je potřeba poskytnout pokožce určitý čas. Další opalování (nastartuje další pigmentaci) v průběhu 24 hodin by mohlo vyvolat nekontrolovatelné spálení kůže.

Maximální pigmentace pokožky můžeme dosáhnout postupně během 8 až 10 opalování při dodržování 2 až 3 denních intervalů a opalovacích časů dle tabulky (časy se postupně prodlužují). Pak se doporučuje na 1-2 týdny opalování vynechat zcela a poté stačí 1-2 sluneční lázně týdně k udržování dosažené barvy.

Fototypy kůže

 1. velmi světlá, hojně pihy, blond nebo zrzavé vlasy, zelené nebo šedé oči
 2. světlá kůže, pihy vzácně, blond až hnědé vlasy, modré, zelené nebo šedé oči
 3. světlá až světle hnědá kůže, tmavé blond až hnědé vlasy, šedé nebo hnědé oči
 4. světle hnědá kůže, tmavě hnědé vlasy, tmavé oči
 5. tmavě hnědá kůže, tmavé vlasy, tmavé oči
 6. velmi tmavá kůže, černé vlasy, tmavé nebo černé oči

Pravidla opalování v soláriu


Španělští dermatologové přehodnocují svůj postoj k opalování
Solária jako zdroj Vitaminu D
Prevence rakoviny pomocí opalování

Newsletter

Ladies Fitness